Ako správne separovať – robíme osvetu

Ako iste viete, všade na nás tlačia, aby sme separovali odpad. Aby sme tvorili menej, alebo žiadny komunálny odpad. Komunálny odpad totiž končí na skládkach a skládkovanie je veľmi veľký a drahý problém. V skutočnosti je to tak, že čím viac odpadu vyseparujeme, tým menej budeme platiť za komunálny odpad. Zdá sa, že doposiaľ to v obci Voderady neplatí. Ak si jeden občan povie, že vyseparuje všetko a druhý si povie, že on sa separovaním zapodievať nebude, tak nakoniec ich to vyjde finančne rovnako. To je obrovská nespravodlivosť a pokiaľ sa motivácia separovať rýchlo nezmení, nezmení sa ani problém s odpadom. Spravodlivé riešenie je množstvový zber odpadu. Zaplatíte za presné množstvo komunálneho odpadu, ktorý vyprodukujete. Len, ako to urobiť, že?

Nech je to akokoľvek, urobili sme letáky, na ktorých upresňujeme, ako správne separovať a čo do separovaného zberu patrí. Letáky sme rozniesli po celej obci do schránok. Je to osveta a edukácia, ktorou by ste sa mali zaoberať. Investovali sme čas, peniaze a energiu, aby sme znížili množstvo produkovaného odpadu v obci Voderady, nakoľko je stále veľa obyvateľov, ktorých to vôbec nezaujíma.

SEPARUJTE, TRIEĎTE!!!

Ak ste už zabudli, čo do separovaného zberu patrí, stiahnite a vytlačte si letáky! Alebo nám napíšte a my vám ich vytlačíme! oz@nasevoderady.sk

triedenie odpadu papier
triedenie odpadu plast
Stiahnuť a vytlačiť PAPIER – PDF
Stiahnuť a vytlačiť PLASTY – PDF
Autor:

Daniel Molnár

~ Zakladajúci člen a podpredseda združenia

Niektoré veci nie sú normálne a my všetci nad nimi len krútime hlavami. To je asi tak všetko.

Pridajte sa k nám!

Čím viac nás bude, tým lepšie sa tu bude žiť.

Chcem byť členom